Fabryka Robotów w Łączniku

Niedaleko Opola, w kierunku Prudnika jest miejscowość Łącznik . Miejsce fantastyczne, pełne niesamowitej energii i artystycznej duszy.

Właściciel i konstruktor robotów rozpoczął budowę na początku 2012 roku – wyłącznie hobbistycznie, z pasji i chęci tworzenia. Z czasem jednak wokół tego projektu pojawiło się mnóstwo osób ciekawych i zafascynowanych robotami. Właśnie dlatego, w 2016 roku wszystkie prace zostały udostępnione zwiedzającym. Odwiedzając wystawę można zobaczyć tu postacie z filmów oraz bajek. Głównymi elementami z których powstają roboty to złom samochodowy. Sposób wykorzystania złomu, nietuzinkowe pomysły z pewnością zrobią na zwiedzających ogromne wrażenie. Bohaterzy tego miejsca sięgają nawet kilku metrów ale spotkamy tu również zaledwie kilku centymetrowe roboty. Warto wybrać się w to miejsce i na własne oczy przekonać się, że wyobraźnia ludzka nie ma żadnych ograniczeń.

Od 1 maja 2016 roku prace artysty można oglądać na żywo w miejscu nazwanym Muzeum sztuki współczesnej „Fabryka Robotów” , które mieści się przy ul. Stawowej 15 w Łączniku (woj. opolskie).

Cennik :

Bilet Normalny – 12 zł
Bilet ulgowy – 10 zł
Bilet Grupowy – 8 zł
(min. 15 osób )
Dzieci do lat 3 – wstęp wolny

 

 

Dodaj komentarz